KONTAKT


BIURO W BUŁGARII

8240 SŁONECZNY BRZEG
HOTEL BISSER, ofice nr 3
(centrum)


Tel: (+48) 22 207 21 32
       (+359) 876 50 59 10
       (+359) 876 50 59 12
       (+359) 877 30 44 37
E-mail: biuro@terazbulgaria.eu

SKYPE:
BIURO W KIELCACH

Tel. (+48) 603 80 80 88
        (+359) 876 50 59 12


E-mail: biuro@terazbulgaria.eu

SKYPE:


BIURO W POZNANIU

60-754 POZNAŃ
Przemysłowa 64/3
(obok Poczty Polskiej, przy biurze podróży ZU)

Tel. (+48) 53 399 09 50
       (+48) 505 370 232

E-mail: biuro@terazbulgaria.eu

SKYPE:


BIURO NA UKRAINIE

79006 LWOW
ul. Patona 9


Tel. (+38) 050 430 18 19

E-mail:
office-ua@sharkproperty.eu

SKYPE:PRZEDSTAWICIELSTWO W ROSJI

Tel. +7 812 309 27 62(RU)
E-mail:
office-ru@sharkproperty.eu


NEWSLETTER
Zapisz się do naszego NEWSLETTERA aby otrzymać najświeższe informacje:dlaczego Bułgaria?

Większość powierzchni Bułgarii zajmują tereny wyżynne i górskie (około 70%). Na północy znajduje się Nizina Naddunajska, a wzdłuż biegu rzeki Maricy aż do brzegu Morza Czarnego leży Dolina Górnotracka. Wybrzeże Morza Czarnego z piaszczystymi plażami ciągnie się od północnej granicy z Rumunią aż do granicy z Turcją na południu. Natomiast w części środkowej kraju leży główny masyw górski Bułgarii - Stara Płanina (Bałkan) wraz z pasem kotlin podbałkańskich (Sofijska, Kazanłycka, Sliweńska). Góry Rodopy, Pirin oraz Riła położone są w południowej części kraju z najwyższym szczytem Musałą - 2925 m. n.p.m. (jest to najwyższy szczyt Półwyspu Bałkańskiego). Najdłuższą rzeką Bułgarii jest Dunaj.

Bułgaria to wielce niedoszacowany rynek nieruchomości z ogromnym potencjałem wzrostu. Turystyka i budownictwo to dwa „motory napędowe” bułgarskiej gospodarki. Kraj ten posiada najniższe w Unii Europejskiej koszty życia – tania woda, prąd, utrzymanie, a także przyjazne ceny dla turystów. Rynek turystyczny rozrasta się z roku na rok. Powstają hotele międzynarodowych sieci typu Melia, RIU czy Neckermann. Bułgaria posiada ogrom walorów turystycznych, przez cieple morze, zdrowotny klimat i naturę po urozmaicenie terenu (góry). Sezon letni trwa minimum 5 miesięcy – rozpoczyna się w maju i kończy się pod koniec października. Sezon zimowy w kurortach narciarskich trwa nawet 190 dni w roku. Wszystko to jest dostępne w 1,5 do 2 godzin samolotem już za kilkaset zł w obie strony, z większości krajów Europy. Standardem są prywatne baseny, ochrona, sprzątnie czy pranie oferowane w kompleksach. Nic więc dziwnego, ze turyści tam przybywający zapewniają dochody z wynajmu zakupionych nieruchomości na poziomie przynajmniej 7 % rocznie w stosunku do aktualnego wartości apartamentu.

Od wielu już lat Bułgaria szczyci się polityczną i ekonomiczną stabilizacją. Jest to jeden z nielicznych krajów europejskich, który może od kilku już lat pochwalić się stałą i rosnącą nadwyżką budżetową. Nic więc dziwnego, że nastąpił najazd inwestorów na "nową" Europę. W kwietniu 2006 r. brytyjski "The Independent" napisał, że "bułgarskie wybrzeże ze swoim słońcem, tanim piwem i doskonałym jedzeniem może się niedługo stać drugim Costa del Sol (popularny region turystyczny w Hiszpanii). W Bułgarii tysiące mieszkańców innych państw już oglądają domy wystawione na sprzedaż.

Do zakupów po inwestorach z Wielkiej Brytanii, zamożnych emerytach z Niemiec i Szwecji czy rosyjskich nowobogackich dołączają Polacy. Są wśród nich i Ci, dla których jest to swoisty powrót do przeszłości, jak i nowi inwestorzy finansowi traktujący apartamenty jako źródło zysku teraz i w przyszłości. Nie zależnie od tego kim są inwestorzy przy pierwszym kontakcie z Bułgarią „odkrywają ją na nowo”. Popularność inwestowania w nieruchomości na wybrzeżu Bułgarii można wyjaśnić w ten sposób, że ceny nieruchomości w innych krajach przekraczają 2000 euro za metr kwadratowy. Oprócz tego koszt urlopu, wypoczynku, ceny w restauracjach, centrach rozrywki jest tam o wiele wyższy. Bułgaria jest dzisiaj w miejscu, gdzie była np. Hiszpania czy Portugalia kilkanaście lat temu.

Zakup nieruchomości turystycznej to najlepsza lokata kapitału, bo ceny w znanych kurortach położonych wzdluż wybrzeża stale rosną ze względu na fakt, że stopniowo kurczy się miejsce pod zabudowę. Im bliżej morza tym większe zyski z czy to w postaci regularnego miesięcznego czynszu, czy też dzięki późniejszej korzystnej odsprzedaży.

  • Ceny nieruchomości w Bułgarii na razie są najniższe w Europie
  • Bułgaria jest członkiem NATO oraz Unii Europejskiej, co zapewnia bezpieczeństwo polityczne i gospodarcze
  • Stały kurs euro
  • Lotniska nad wybrzeżem są oddalone o 1,5 godziny lotu od Polski
  • 220 km w większości piaszczystej plaży
  • średnia temperatura od kwietnia do października wynosi 25 stopni
  • Unikalne połączenie gór i morza, co zapewnia możliwość spędzenia wyjątkowych chwil zarówno latem jak i zimą

Bułgaria to wysokie (najwyższe na Bałkanach) góry, czyste, piaszczyste plaże, urzekające doliny i przełomy rzek rzadkiej piękności, to również zabytki z bardzo odległej i niedawnej przeszłości, a wreszcie nowoczesne zaplecze turystyczne. Odwiedzających ten kraj fascynuje wielowiekowa, pasjonująca historia, przynależność do odmiennego, prawosławnego kręgu kulturowego.

W lecie czeka tutaj ciepłe morze z niezawodnym słońcem i mnóstwo smakowitych i niedrogich owoców i warzyw, w zimie - górskie kurorty wymarzone dla miłośników nart, a przez cały rok - bardzo dobre wino, mocna, słodka kawa i... serdeczność mieszkańców tej krainy! Poza dobrze znanymi miejscami - jak Warna, Burgas, Złote Piaski, Płowdiw, monaster Rilski czy Sofia - jest w Bułgarii jeszcze wiele arcyciekawych miejsc.

Bułgaria przeżywa teraz "drugą młodość" i z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. W miejscowościach nadmorskich ciągle powstają nowe centra rozrywkowe, aquaparki, puby, bary i restauracje, z których każda ma coś wyjątkowego do zaoferowania. Istniejące tu luksusowe hotele oferują swoim gościom szeroki wybór atrakcji - wieczory folklorystyczne, bogaty program animacyjny i koncerty muzyczne na żywo.

Do wzrostu popularności Bułgarii przyczyniły się przede wszystkim liczne inwestycje w przemyśle turystycznym, powstanie nowych hoteli oraz odnowienie istniejących, przez co baza hotelowa w największych kurortach Bułgarii niczym nie odbiega od standardu hoteli hiszpańskiej Costa Bravy czy francuskiego Lazurowego Wybrzeża. Malowniczo położone, szerokie piaszczyste plaże, otoczone gęstymi piniowymi lasami, wspaniałe kurorty górskie oraz wysokiej klasy hotele, to tylko nieliczne z wielu atutów, które posiada ten kraj. Wspaniała kultura słowiańska. znakomita kuchnia, gościnni i wiecznie uśmiechnięci mieszkańcy - to wszystko znajdziemy podróżując po Bułgarii.

Lato jest także doskonałym okresem do wędrówek górskimi, niezatłoczonymi szlakami. Łatwo wtedy o stosunkowo tanie owoce (melony, arbuzy, brzoskwinie, śliwy) i nietrudno o nocleg. Upały nie powinny się dawać miłośnikom trekkingu we znaki - średnia temperatura w lipcu wynosi wtedy wysoko w górach około 18 stopni.
Podróżom po całym kraju szczególnie sprzyja jesień, często bardzo pogodna. Piękne jesienne dni nadają się na zwiedzanie starych miast poza sezonem, co pozwala na bardziej relaksujące i spokojniejsze wakacje.

Zima natomiast jest doskonałą porą dla miłośników sportów zimowych, zwłaszcza nart. Kurorty narciarskie z roku na rok kuszą bogatszą ofertą. Bywają lata, gdy w górach śnieg leży do połowy maja, a dobre trasy narciarskie oferują liczne możliwości zimowej rekreacji. Dodajmy też, że siarczyste mrozy w Bułgarii należą raczej do rzadkości. Średnie temperatury wynoszą od

dwóch stopni na południu, po minus sześć na północy kraju.

Bułgaria leży w strefie klimatu umiarkowanego, który charakteryzuje się chłodnymi i wilgotnymi zimami oraz gorącymi i suchymi okresami letnimi. Strefy klimatyczne w Bułgarii to:

  • umiarkowany kontynentalny - Równina Naddunajska aż po północne stoki Bałkanów
  • klimat umiarkowany przejściowy - centralna część kraju
  • klimat śródziemnomorski przejściowy - region południowy.

Średnia temperatura powietrza w miesiącach letnich wynosi 28°C, wody 24°C. Sezon letni trwa tu około 5 miesięcy - od połowy maja do połowy października. Klimat doskonale zatem sprzyja rolnictwu i turystyce zarówno letniej jak i zimowej.

Podobnie jak w Polsce boom na nieruchomości po wejściu Bułgarii do UE nabiera rozpędu. Wystarczy przypomnieć sobie okres po wejściu Polski do Unii Europejskiej. Podobnie jest teraz w Bułgarii. To jest właśnie ten moment, kiedy należy zainwestować aby osiągnąć maksymalne zyski. Należy przypomnieć, iż w Hiszpanii od daty wejścia do UE ceny nieruchomości wzrosły o 800% !!!

SHARK PROPERTY - © Wszelkie prawa zastrzezone - apartamenty bułgaria Projekt i realizacja www.squaredesign.com.pl